Copyright 2019 - Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych

Towarzystwo

logo boxistnieje od 1995 roku i zajmuje się najnowszymi technologiami oraz mediami edukacyjnymi, prowadzi działania w zakresie technologii kształcenia i pedagogiki medialnej

Uniwersytet

uam boxTowarzystwo działa przy istniejącym od 1966 roku Zakładzie Technologii Kształcenia, jednostce Wydziału Studiów Edukacyjnych  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Poznań

poznan topsiedzibą Towarzystwa jest miasto Poznań, liczący się ośrodek nauki, przemysłu i handlu, znany m.in. z Międzynarodowych Targów Poznańskich

Potyczki Informatyczne

zsp wrzesnia22 marca 2017
W dniu 21 marca 2017 r., w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni, odbył się finał konkursu dla uczniów gimnazjów pod hasłem "Potyczki Informatyczne". Czwartą edycję konkurs dla młodych informatyków zorganizowano pod patronatem Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych.

Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 28 lutego 2017 r. wzięło udział 68 uczniów. Etap ten polegał na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu on-line składającego się z 30 pytań, na platformie edukacyjnej Moodle.

Drugi etap - finał - polegał na rozwiązaniu zadań praktycznych dotyczących oprogramowania biurowego (wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego), algorytmów (Scratch - interpretowany wizualny język programowania), stron internetowych (HTML) oraz przekształcanie znaczników HTML na Wikitext - język kodu Wikipedii.

W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła Julia Klechammer reprezentująca Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, II miejsce Michał Pacyna, a III lokatę Miłosz Machi. Finaliści i pozostali uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych.

Zespół Szkół Politechnicznych to placówka kształcenia zawodowego z dużymi tradycjami. W 2016 r. zajęła szóste miejsce w Polsce i drugie w Wielkopolsce wśród techników, w rankingu miesięcznika "Perspektyw".

GALERIA

f t g m