Kongres Kompetencji Cyfrowych
20 marca 2018
W dniach 14-15 marca 2018 roku obradował w Tarnowie Kongres Kompetencji Cyfrowych – spotkanie polskiej społeczności zawodowej edukacji cyfrowej, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie". Partnerem kongresu było Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych.
Pomysłodawcą kongresu był pan Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia "Miasta w Internecie". W wydarzeniu wzięło udział blisko 170 praktyków i badaczy z całego kraju. Intencją organizatorów było stworzenie forum środowiskowej debaty, a także przestrzeni do proponowania konkretnych inicjatyw i projektów oraz formułowania rekomendacji rozwojowych dla decydentów.
W trakcie kongresu Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych reprezentowała dr Anna Michniuk z Collegium Da Vinci w Poznaniu, która odczytała list Zarządu Towarzystwa, skierowany do uczestników wydarzenia.
W trakcie kongresu troje członków Towarzystwa wygłosiło swoje referaty:
- dr inż. Marta Ciesielka z Akademii Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – "WebQuest – od informacji do wiedzy",
- dr Danuta Morańska z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – "Kompetencje cyfrowe w szkole a awans zawodowy i doskonalenie zawodowe nauczycieli z certyfikacją kompetencji cyfrowych w tle", oraz
- dr Anna Michniuk z Collegium da Vinci w Poznaniu – "Nowomedialne wspomaganie współczesnej szkoły – niewykorzystane możliwości (raport z badań)".
Podczas Kongresu Kompetencji Cyfrowych odbyło się również pierwsze spotkanie Rady Programowej Sieci Edukacji Cyfrowej "Kometa". Rada ma pełnić funkcje doradcze dla koordynatorów sieci, inicjować i promować jej strategiczne działania oraz wypowiadać się w sprawach zasadniczych w imieniu sieci. W założeniu ma działać poprzez zespoły robocze, powoływane w konkretnych sprawach (przygotowanie rekomendacji lub opinii, czy opracowanie propozycji działań sieci). W skład Rady weszła m.in. dr Danuta Morańska z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Więcej informacji o kongresie...
GALERIA
(fot. Stowarzyszenie "Miasta w Internecie")