Odbyła się konferencja "Cyberprzestrzeń i Światy Wirtualne"
16 czerwca 2018
W dniu 15 czerwca 2018 roku pod patronatem Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych odbyła się piąta konferencja z cyklu "Cyberprzestrzeń i Światy Wirtualne". Organizatorem konferencji był prof. dr hab. Maciej Tanaś, Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
W komitecie naukowym konferencji znalazło się liczne grono członków Towarzystwa: prof. dr hab. Józef Bednarek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, prof. dr hab. Piotr Drzewiecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prof. dr hab. inż. Janusz Morbitzer z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, prof. dr hab. Ryszard Pęczkowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Wacław Strykowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Maciej Tanaś z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz prof. dr hab. Marta Wrońska z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W trakcie konferencji zostały wygłoszone m.in. następujące referaty przez członków Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych:
- prof. dr hab. Ryszard Pęczkowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego: Reforma systemu edukacji – sztuka zarządzania czy ograniczenie pedagogicznej wolności?
- prof. dr hab. inż. Janusz Morbitzer z Akademii WSB: Edukacja w epoce cyfrowej - między techniką a kulturą
- prof. dr hab. Natalia Walter z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Empatia, wrażliwość i świadomość społeczna online. Rola cyfrowej inteligencji emocjonalnej w budowaniu prospołecznych działań w sieci
- prof. dr hab. Piotr Drzewiecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie: Edukacja medialna jako sztuka korzystania z mediów
- prof. dr hab. Józef Bednarek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie: Przemiany w obszarze kultury i technologii w społeczeństwie cyfrowym
- dr Anna Michniuk z Collegium da Vinci w Poznaniu: Współczesna polska szkoła - wirtualna czy realna? (raport z badań własnych)
- dr Danuta Morańska z Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu: Twórczy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
- dr Bożena Dusza z Uniwersytetu Rzeszowskiego: Szanse i bariery rozwojowe ucznia w szkole w perspektywie nauczycieli (raport z badań)
- dr Marek Hallada z Uniwersytetu Rzeszowskiego: Sztuka tworzenia, sztuka nauczania, sztuka wychowania – cyfrowy świat i jego możliwości w tworzeniu nowej rzeczywistości wizualnej
- mgr Piotr Karaś z Uniwersytetu Rzeszowskiego: Aplikacje chmurowe – sztuka nauczania nie tylko dorosłych.